עובדי בריאות מזהירים כי המלצות על מסכות מרגיעות בבתי חולים יפגעו בחולים ובספקים

עובדי בריאות מזהירים כי המלצות על מסכות מרגיעות בבתי חולים יפגעו בחולים ובספקים

אחיות, חוקרים ותומכי בטיחות במקום העבודה חוששים שהנחיות חדשות מהמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן עלולות להפחית את ההגנה מפני נגיף הקורונה ופתוגנים אחרים הנישאים באוויר בבתי חולים.

ועדה מייעצת ל-CDC עדכנה השנה את תקני בקרת הזיהומים בבתי החולים לשנת 2007. אנשי מקצוע ומדענים רבים בתחום הבריאות הביעו זעם לאחר שהקבוצה פרסמה טיוטה של ​​הצעותיה ביוני.

הטיוטה הגיעה למסקנה שנויה במחלוקת כי מסכות פנים N95 שוות ערך למסכות פנים רפויות וכירורגיות במצבים מסוימים – וכי יש להשתמש ברופאים ואחיות בעת טיפול בחולים הנגועים בנגיפים “שכיחים ואנדמיים”, כגון אלו הגורמים לשפעת העונתית, רק צריך ללבוש מסכות כירורגיות.

הוועדה הייתה אמורה להצביע על השינויים ב-22 באוגוסט, אך דחתה את ההחלטה לנובמבר. לאחר שהעצה תהיה סופית, ה-CDC יתחיל להמיר את הערכת הוועדה להנחיות שבתי חולים ברחבי ארצות הברית עוקבים אחריהם בדרך כלל. לאחר הפגישה, חברי הציבור הביעו דאגה לאן מועדות פני ה-CDC, במיוחד לאור המספר העולה של מקרי קוביד-19. ברחבי הארץ, האשפוזים והמקרי מוות של קוביד עולים כבר כמה שבועות ברציפות.

“חלק מהאנשים הפגיעים ביותר באוכלוסייתנו צריכים ללכת או להישאר במתקני בריאות”, אמרה גוונדולין היל, מתמחה במחקר במרכז הרפואי סידרס-סיני בלוס אנג’לס, לאחר מצגת הוועדה. לדבריה, מסכות N95, טכנולוגיית אוורור וטיהור אוויר יכולים להפחית את קצב העברת קוביד בתוך כותלי בית החולים ו”לעזור להבטיח שאנשים לא יעזבו את בית החולים חולים יותר מאשר כשהם נכנסו”.

“אנחנו מאוד מרוצים מהמשוב”, אמר אלכסנדר קאלן, מנהל מניעה ותגובה בחטיבה לקידום איכות שירותי הבריאות של ה-CDC, ל-KFF Health News. “המטרה שלנו היא לפתח מדיניות שתגן על חולים, מבקרים ועובדי בריאות.” הוא הוסיף כי טיוטת המדיניות רחוקה מלהיות סופית.

ביוני הציגו חברי קבוצת CDC – הוועדה המייעצת לבקרת זיהומים ב- Healthcare Infection Practices – טיוטה של ​​הדו”ח שלהם, תוך ציטוט מחקרים שלא מצאו הבדל בשיעורי ההידבקות בין ספקי שירותי בריאות שלבשו מסכות N95 במרפאה בהשוואה למסיכות כירורגיות. הם מצאו שגיאות בנתונים. לדוגמה, עובדי בריאות רבים שנדבקו בקוביד במחקרים לא נדבקו כשהם עוטים את המסכות שלהם בעבודה. אף על פי כן, הם הגיעו למסקנה שהמסכות שוות.

המסקנה שלהם סותרת את הדו”ח של ה-CDC לשנת 2022, שמצא כי מסכת N95 מפחיתה את הסיכוי להימצא חיובי לנגיף הקורונה ב-83%, לעומת 66% עבור מסכות כירורגיות ו-56% עבור מסכות בד. לא נכלל גם ניסוי קליני גדול שפורסם ב-2017, שמצא כי מסכות N95 עדיפות בהרבה על מסכות כירורגיות בהגנה על עובדי שירותי הבריאות מפני זיהומי שפעת. וזה סותר הערכה מקיפה של החברה המלכותית, האקדמיה הלאומית למדעים של הממלכה המאוחדת, שמוצאת שמסכות N95, הנקראות גם מנשמות N95, יעילות יותר נגד קוביד מאשר מסכות כירורגיות במסגרות בריאות ברחבי העולם.

“זה מזעזע לחשוב שאנו זקוקים למחקרים נוספים כדי לגלות אם מכונות הנשמה N95 יעילות נגד פתוגן מוטס”, אמרה קייטלין סאנדלינג, רופאה ופתולוג מאוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון, בפרשנות בפגישה ביוני. “המדע של מכונות הנשמה N95 מבוסס היטב ומבוסס על תכונות פיזיקליות, חומרים מסוננים מהונדסים וההבנה המדעית שלנו לגבי אופן הפעולה של השידור באוויר.”

הטענה שלהם נתמכת על ידי מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של קליפורניה, Cal/OSHA, שהתקנות שלו המגנות על עובדים פגיעים מפני הידבקות עלולות להתנגש עם אלה של ה-CDC אם ההצעות יאומצו. “אסור ל-CDC לערער את תקנות ההגנה על דרכי הנשימה על ידי טענה שקרית ומטעה שאין הבדל בהגנה” בין מסכות N95 למסכות כירורגיות, אמרה דבורה גולד, שיננית תעשייתית עם Cal/OSHA, בפגישה באוגוסט.

חוקרים ומומחי בטיחות במקום העבודה היו גם מבולבלים מהאופן שבו הפאנל סיווג פתוגנים הנישאים באוויר. מסכה כירורגית במקום מסיכת N95 הוצעה כהגנה לקטגוריה שהם יצרו עבור וירוסים “נפוצים ואנדמיים” המתפשטים למרחקים קצרים ו”שאליהם צפויה לחסינות מסוימת ליחידים ולקהילות”. שלושה נציגים של הוועדה, החוקרות הילארי בבקוק, אריקה שנוי ושרון רייט, היו בין מחבריו של מאמר מערכת של יוני בטענה שבתי חולים כבר לא מחייבים את כל עובדי הבריאות, החולים והמבקרים לחבוש מסכות בבתי חולים. “הגיע הזמן לבטל אמצעים שאינם מתאימים לפתוגן אנדמי”, הם כתבו.

עם זאת, בשיחה עם KFF Health News, קלן הבהיר כי הוועדה מכניסה נגיפים הגורמים להצטננות בקטגוריה זו, אך נגיף הקורונה שגורם לקוביד עדיין לא.

השלב הבא של הוועדה כלל נגיפים ב”שלב מגיפה”, כאשר הפתוגן חדש ויש חסינות מועטה באמצעות זיהום או חיסון. הומלץ לעובדי בריאות לחבוש מסכת N95 בעת טיפול בחולים הנגועים בחרקים בקטגוריה זו. רמת ההגנה השלישית והגבוהה ביותר הייתה שמורה לפתוגנים כמו חצבת ושחפת, שלדבריהם יכולים להתפשט יותר מאיומים ברמה נמוכה יותר ודורשים N95.

וירולוגים אמרו שלקטגוריות של הוועדה אין משמעות מועטה מנקודת מבט ביולוגית. האופן שבו פתוגן מתפשט אינו מושפע ממידת הנפוץ שלו; וירוסים נפוצים עדיין יכולים לפגוע באוכלוסיות פגיעות. וירוסים רבים, כולל SARS-CoV-2, יכולים לעבור מרחקים משמעותיים על טיפות מיקרוסקופיות תלויות באוויר.

“התפרצויות נגיף הקורונה הגדולות בבתי כלא ובמתקני טיפול ארוך טווח הוכיחו כי התנהגותם של אירוסולים זיהומיות אינה מסווגת בקלות ואי אפשר להכיל את האירוסולים הללו בקלות”, כתב סגן קצין הבריאות הראשי של Cal/OSHA, אריק ברג, במכתב דאגה ל-Cal/OSHA ועדת ה-CDC התקבלה מ-KFF Health News.

הוועדה השוותה את הערכתה לגבי מסכות N95 עם החסרונות שלהן. הטיוטה מצטטת מחקר בסינגפור שבו כמעט שליש מעובדי הבריאות, בעיקר אחיות, אמרו שללבוש מסכות כאלה הייתה השפעה שלילית על עבודתם, וגורמת לאקנה ובעיות אחרות שהוחמרו בתנאים חמים ולחים ומשמרות ארוכות יותר. במקום לזרוק את המסכות, מחברי המחקר הזה ממליצים על מסכות מתאימות יותר והפסקות מנוחה.

Noha Aboelata, רופאה ומנכ”לית של Roots Community Health Center באוקלנד, קליפורניה, מסכימה. “צריך להשתמש באסטרטגיות אחרות, כמו עיצוב מסכות משופר ובדיקות טובות יותר”, אמרה, “אם נחליט שזה לא מקובל לתת למטופל זיהום בקוביד כשהם הולכים לבית החולים.”

אבואלטה הוא אחד ממאות רופאים, חוקרים ואחרים שחתמו ביולי על מכתב למנהל ה-CDC, מנדי כהן, המביע דאגה שוועדת ה-CDC תחליש את ההגנות בבתי החולים. הם גם הזהירו שההפחתה במסכות N95 עלולה להשפיע על אספקת חירום ולהשאיר רופאים ואחיות פגיעים בדיוק כפי שהיו בשנת 2020, כאשר מחסור במסכות הוביל לזיהומים. יותר מ-3,600 עובדי שירותי בריאות מתו בשנה הראשונה למגיפה בארה”ב, על פי תחקיר משותף של KFF Health News והגרדיאן.

רופאים מודאגים מקווים שהוועדה תשקול מחדש את הדו”ח שלה לפני נובמבר לאור מחקרים נוספים ונקודות מבט. בהתייחסה לטיוטה, רוסלין דה ליאון-מינך, שיננית תעשייתית ב-National Nurses United, אמרה: “אם סטנדרטים אלה של טיפול בסופו של דבר יותקנו, תהיה לכך השפעה קטסטרופלית על בטיחות המטופלים ותשפיע על יכולתנו להגיב לבריאות עתידית. משברים.” “

חדשות הבריאות של קייזרמאמר זה הודפס מחדש מ-khn.org, חדר חדשות ארצי המייצר עיתונות מעמיקה בנושאי בריאות ומהווה אחת מתכניות הליבה הפועלות ב-KFF – המקור העצמאי למחקר מדיניות בריאות, סקרים ועיתונאות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *