המאמן מל טאקר רומז לתביעה אפשרית נגד MSU

המאמן מל טאקר רומז לתביעה אפשרית נגד MSU

EAST LANSING – מאמן הכדורגל של אוניברסיטת מישיגן סטייט, מל טאקר, אמר ביום שלישי שהוא “מאוכזב – אך לא מופתע – לגלות” שהאוניברסיטה מתכננת לפטר אותו בשבוע הבא.

בעודו עומד בפני שימוע בתביעה על הטרדה מינית שהגיש ניצול אונס בולט, טאקר כינה את המשפט כולו “עיוות דין” בהצהרה שפרסם סוכנו, ניל קורנריץ’. הוא אמר שלאוניברסיטה לא אכפת מזכויותיו או מהאמת.

הוא גם ציין כי לאחרונה שלח אימייל למנהל הספורטיבי אלן האלר בו הוא “ביקש חופשה רפואית לפי חוק חופשה משפחתית ורפואה עקב מצב בריאותי חמור”. הוא לא סיפק פרטים נוספים על מצבו הבריאותי, אך אמר שהבקשה נשלחה “רק כמה ימים” לפני שקיבל את הודעת הפסקת העבודה של האוניברסיטה ביום שני.

“אני לא מאמין ש-MSU מתכוונת לפטר אותי כי הודיתי שיש לי מערכת יחסים פרטית בהסכמה מוחלטת עם מבוגר אחר שנשא הרצאה ב-MSU בפקודתי לפני יותר משנתיים”, כתב בהצהרה. “קריאה שטחית של העובדות וציר הזמן צריכה להוביל כל אדם הוגן למסקנה שמניעים אחרים פועלים.

טאקר – שכרגע מושעה ללא שכר ונשאר לו 80 מיליון דולר בחוזה שלו עם MSU – הציע להגיש תביעה נגד האוניברסיטה, תוך ציון שלב ה”גילוי” של ההתדיינות, במידע שיוחלף בין הצדדים, שלפני הֶסכֵּם.

“אני מצפה ליום אחד לקבל חשיפה נגד MSU, כולל הנאמנים והמחלקה האתלטית, כדי לראות מה הם באמת ידעו ואמרו על העניין הזה, כמו גם את המניעים שלהם בטיפול בכל תהליך החקירה”.

דן אולסן, דובר האוניברסיטה, סירב להגיב אך אמר כי חבר הנאמנים של האוניברסיטה תומך בהחלטתו של האלר.

המכתב של האוניברסיטה לטאקר המודיע לו שהיא מתכננת לסיים את חוזהו מסיבה מצוטטת את הסיפור של USA TODAY, שפירט לראשונה את תלונתה של ברנדה טרייסי על הטרדה מינית נגדו ואת תגובת הנגד הציבורית שבאה בעקבותיה. טרייסי טוענת שטאקר העיר הערות מיניות ואונן ללא הסכמתה במהלך שיחת טלפון באפריל 2022.

חֲקִירָה מאמן הכדורגל של מישיגן סטייט, מל טאקר, מואשם בתקיפה מינית של ניצולת אונס

טרייסי אמרה שאין לה כוונה לפרסם את המקרה שלה עד לשימוע ב-MSU באוקטובר כדי לקבוע אם טאקר הפר את מדיניות בית הספר נגד הטרדה מינית וניצול. אבל עורך הדין שלה אמר בהצהרה בשבוע שעבר שמקור חיצוני חשף את זהותה של טרייסי, מה שהוביל אותה להסכים לפרסום בדוח החקירה של USA TODAY.

ביום שני אמרה האוניברסיטה כי שכרה את חברת עורכי הדין ג’ונס דיי כדי לחקור הפרות לכאורה של מידע סודי בתיק, בתגובה להצהרות פומביות של טרייסי ועורך דינה לפיהן שמה הודלף לתקשורת המקומית.

טאקר טען בהודעתו כי הוא כבר ביקש לחקור את חשיפה אפשרית של פרטים על המקרה ב-25 באוגוסט, אך האוניברסיטה לא הודתה לבקשתו. באותו זמן, האוניברסיטה הודיעה הן לטאקר והן לטרייסי כי ערוצי חדשות מרובים יצרו קשר עם פקידי האוניברסיטה או הגישו בקשות לרישומים ציבוריים בבקשת מידע על המקרה.

טאקר הטיל ספק בעיתוי ההחלטה של ​​בית הספר לפטר גם אותו, ואמר כי לא נקטו צעדים לעשות זאת במרץ, כאשר הוא התראיין על ידי החוקר החיצוני שנשכר על ידי מישיגן סטייט.

במדינת מישיגן נמסר כי הנהלת האוניברסיטה לא הייתה מודעה לפרטי ההאשמות עד לדו”ח USA TODAY מכיוון שהיא שמרה חומת אש בין משרד ה-Title IX לבין הממשל כדי למנוע מגורמים רשמיים לתמרן את התיק.

טאקר וטרייסי נפגשו כששכר אותה באוגוסט 2021 כדי לדבר עם הצוות שלו על מניעת אלימות מינית. הוא הוביל את שחקניו לחתום על התחייבות הארגון שלהם לקבל, בין היתר, “הסכמה מתמשכת ומתקנת” לפני שהם יעסקו בפעילות מינית עם אדם אחר.

השניים שמרו על קשר לאחר מכן, וטאקר הזמין אותה לקמפוס פעמיים נוספות בשנה הבאה כדי להציע תוכניות חינוכיות נוספות ולמנות אותה לקפטנית כבוד במשחק הכדורגל של הקבוצה באביב 2022.

השנה הם דיברו לעתים קרובות בטלפון ובהודעות טקסט. בהתחלה, טרייסי אמרה שהיא מאמינה שטאקר באמת תומך בה ובמטרה שלה. היא אמרה שהיא לא מעוניינת בקשר רומנטי עם טאקר או לצאת עם מישהו שעבדה איתו ושהיא הבהירה לו את זה במספר הזדמנויות. אבל טאקר המשיכה לרדוף אחריה, אמרה, התקשרה אליה ארבע פעמים אחרי משחק האביב וביקש ממנה לפגוש אותו לבד. היא אמרה לא.

למרות שטאקר הכחיש שהטריד מינית את טרייסי, הוא כן הודה שאונן והעיר הערות מיניות במהלך השיחה המדוברת. הוא טוען שהוא וטרייסי ניהלו מערכת יחסים רומנטית בהסכמה, מה שטרייסי מכחישה.

טאקר חזר על ההגנה הזו בהצהרה שלו ביום שלישי, ואמר, “גב’ טרייסי הסכימה לכל היבט של מערכת היחסים שלנו”.

במכתב הפסקת העבודה, הצהיר הלר כי התנהגותו המוודה של טאקר בלבד, בהתחשב בעובדה, מהווה עבירה פלילית. האלר אמר כי מערכת יחסים מינית עם ספק אוניברסיטאי ששכר כדי לספק הכשרה על התנהגות מינית למאמניה ולשחקניה הביאה לכך שהאוניברסיטה ספגה לעג ומבוכה פומביים, שהיווה סיבה לסיומו.

סיום הוא שלב מתבקש על פי החוזה של טאקר, ויש לו עד ה-26 בספטמבר לספק להלר סיבות מדוע אסור לפטר אותו בגלל סיבה.

חזור לעדכונים.

צור קשר עם הכתב מאט מנקריני בטלפון 517-377-1026 או mjmencarini@lsj.com. עקבו אחריו בטוויטר @MattMencarini. קני ג’קובי הוא כתב חוקר של USA TODAY, המסקר הטרדות מיניות ואלימות וכותרת IX. צור איתו קשר בדוא”ל בכתובת kjacoby@usatoday.com או עקוב אחריו ב-X @kennyjacoby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *