הלוואות רופפות וביקורת לא מספקת: תפקידו של השלטון המרכזי באסון העירוני |  נילס פראטלי

הלוואות רופפות וביקורת לא מספקת: תפקידו של השלטון המרכזי באסון העירוני | נילס פראטלי

אניתארו לעצמכם מצב שבו רוב החברות בבורסה של לונדון לא הגישו את הדוחות והחשבונות שלהן בזמן וחלקן נמצאות בפיגור של מספר שנים בהגשתן. ואז דמיינו לעצמכם שאחד ההסברים לעיכובים הוא שלבריטניה אין מספיק אודיטורים עם הכישורים הנכונים ושהגוף שנהג לעשות את רוב העבודה בוטל ב-2015. אז נניח שזה היה המקרה עם קומץ מהחברות האלה.במקביל הוא הודה במאות מיליוני פאונד של מחיקות עקב ספקולציות רכוש. יהיו מהומות.

עם זאת, ההקבלה לעיל מתארת ​​באופן גס את מצב העניינים בשלטון המקומי באנגליה. רק 12% מהביקורות של שנת 2022 הושלמו בזמן, ולמרות ההשגה לאחר מכן, נתון זה עמד על 27% בלבד בספירה האחרונה. בסך הכל, 520 ביקורות בכ-400 רשויות מקומיות מתעכבות, אמר לי רולי, שר הממשל המקומי, לחברי פרלמנט בחודש שעבר. הוא הדגיש את המובן מאליו, וכינה את העמדה “בלתי מתקבלת בעליל”.

בינתיים, עם כל מחקר חדש, גדלים החששות לגבי הזוועות הפיננסיות שעלולות להיגרם. דו”ח של סוכנות הדירוג Moody’s בשבוע שעבר בחן את כספי הממשל המקומי בעקבות סדרת הודעות סעיף 114 (בעצם הצהרות חדלות פירעון) מבירמינגהם, קרוידון, סלאו, ת’רוק ו-וקינג והגיע למסקנה שרשויות נוספות ייכשלו “ככל שהממשל החלש מתגבר ההשפעה של מחזורי הריבית.” זה נשמע כמו תחזית בטוחה.

טבלת חובות המועצה

במקום לנסות להרוויח הון פוליטי מהצרות של ברמינגהאם המנוהלת על ידי הלייבור, רישי סונק צריכה, ראשית, להכיר בכך שכמה מהאסונות הגרועים ביותר התרחשו תחת שלטון הטורי; ושנית, השלטון המרכזי בקושי חף מפשע.

הרקע למשבר זה ידוע: מימון מרכזי של עיריות הוגבל בצורה כה חמורה לאחר 2010, עד שכוח הקנייה ירד ב-17.5% במונחים ריאליים בתוך עשור. בתגובה, חברי מועצה רבים קיבלו את העצות והעידוד של ספקולציות, שמשמעותן הייתה בדרך כלל נטילת הלוואות להשקעה בנכסים מסחריים (ת’רוק התעמק בחוות סולאריות). באופן מכריע, הרשויות המקומיות נעזרו בקבלת הלוואות על ידי המון הלוואות זולות מהמועצה להלוואות לעבודות ציבוריות הנתמכות על ידי האוצר.

דלג על פרסום הניוזלטר